Okul Temizliği

Okul temizliği yapan temizlik firmaları içerisinde, kaliteden ödün vermeyerek profesyonel hizmet sunan sayılı temizlik şirketlerinden biri Tuşba Temizlik’tir. Okul temizliği denildiğinde akla hemen sınıflar gelir. Ancak okul temizliği bundan ibaret değildir. Veliler, çocuklarını okula yollarken hijyenik bir ortamda olduklarını bilmek isterler. Çocuklar okullarda saatlerce vakit geçirir. Her teneffüste yerler kirlenir, ortam havasız kalır.

Tüm bu durumları göz önünde bulunduran Tuşba Temizlik, okul temizliğinin detaylarına hakimdir. Öncelikle bilinmesi gereken şey, okul temizliğinin gün içinde birden fazla yapılması gerektiğidir. Koridorlar sürekli olarak kirlenmektedir ve tozlu hava sürekli olarak teneffüs edilmektedir. Bu durumun önüne geçilmesi amacıyla, Tuşba Temizlik uzman kadrosunu temizliği sürekli olarak yapacak şekilde görevlendirmiştir.

Okuldaki işlerin ve eğitim öğretimin aksamaması niyetiyle, temizliğin büyük bir bölümü okul açılmadan ve okul kapandıktan sonra yapılır. Tüm okul havalandırılarak temiz hava alınması sağlanır.

3 Adım İle Profesyonel Tuşba Temizlik Hizmeti

icon-cleaner-17
Bizimle Hemen İletişime Geçin

İhtiyacınıza en uygun hizmeti seçerek profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz.

cleaner-spray-black-icon-for-web-vector-12736599
Uzman Ekiplerimiz Harekete Geçsin

Günlük planlarınıza göre en uygun tarih ve saati seçerek rezervasyon oluşturabilirsiniz.

resim_2021-12-04_121755
Tuşba Farkı İle Mükemmel Temizliği Görün

Alanında uzman ekibimiz ile ihtiyaçlarınızı sorunsuz bir şekilde tamamlıyoruz.

Okul Temizliği Nasıl Yapılır?

Okul temizliği nasıl olmalıdır sorusuna, birden fazla cevap verilebilir. Ancak bu cevapların en etkilisini Tuşba Temizlik sunar. Esenyurt’taki okullarda eğitim gören çocukların, hijyenik bir ortamda bulunmasına hizmet eden Tuşba Temizlik, yıllara dayanan tecrübesi ve uzman kadrosuyla en etkili çözümleri sunmaktadır. Okul temizliğinde atlanılmaması gereken nokta, bu temizliğin sürekli olarak yapılması gerektiğidir. Diğer temizlik kollarında haftalık veya aylık temizlikler yeterken, okul günlük periyotlara ihtiyaç duyar. Temizlikte uzman kadromuz, bu durumun farkındadır ve temizliği düzen ve sabırla yapar. Okul sürekli olarak havalandırılır. Bir diğer önemli konu ise, kullanılan kimyasallardır. Temizlikte kimyasal kullanımı kaçınılmazdır ancak söz konusu okul temizliği olduğu için, bu kimyasalların seçimi yapılırken en zararsızları tercih edilir. Bu sayede çocuklar güven içinde eğitim alabilir.

Okul Temizliği Hakkında Sık Sorulan Sorular:

Okul temizliği ile ilgili birçok detay vardır. Tuşba Temizlik tüm detaylara hakim olsa da, müşteriler bu detayları bilmeyebilir. Okul temizliği ile ilgili sorulardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Okul temizliği hangi periyotlarla yapılmaktadır?
Kullanılan kimyasallar çocuklar için zararlı mıdır?
Beyaz Bayrak alabilmek için okulun hangi standartlara uyması gereklidir?
Okul temizliği pahalı mıdır?

Tüm bu sorular, her gün sıkça sorulmaktadır. Öncelikle belirtmek gerekir ki, okul temizliği aylık periyotlarla yapılmamalıdır. Okulun hijyenik olabilmesi için ve çocukların temiz bir ortamda bulunması için temizlikler günlük ve haftalık olarak yapılmalıdır. Temizlikte kimyasal kullanımı kaçınılmazdır ancak söz konusu okul temizliği olduğunda, temas halinde çocuklara zarar vermeyecek kimyasallar kullanılmaktadır. Bu sayede saatlerce okulda duran çocuklar, soludukları havadan ve dokundukları eşyalardan etkilenmezler. Okullarda hijyen ve temizlik konusuna günden güne daha çok dikkat edilmektedir. Hem veliler bu durumu istemektedir hem de Milli Eğitim Bakanlığı bu duruma dikkat edilmesi için bazı uygulamalar çıkarmaktadır. Bu uygulamalardan bir tanesi de Beyaz Bayrak’tır. Eğer ki okul, gerekli hijyen standartlarına uygunsa, beyaz bayrak ödülü alır. Bu okulun temiz olduğuna dair verilen bir güvencedir. Veliler çocuklarını hangi okula yollayacaklarına karar verirken, beyaz bayraklı olup olmadığını da göz önünde bulundurmaktadır. Tuşba Temizlik’le yapılacak okul temizliği neticesinde, okulun beyaz bayrak alması kaçınılmazdır.

Okul Temizliğinde Neler Yapılır?

Okul temizliği yapılırken akla ilk olarak sınıflar gelse de, bundan çok daha fazlası gereklidir. Tuvaletler, kantin, yemekhane ve bahçe gibi hemen hemen her alan özenle temizlenmelidir. Tuşba Temizlik, okul içerisinde yer alan her alanı, hijyen standartlarına uyarak temizlemektedir. Bahçedeki çöplerden, tuvalet temizliğine kadar her alanı profesyonel kadrosuyla temizler.

Temizliğin Püf Noktaları Blogumuz

İletişim Adreslerimiz :
Çalışma Saatlerimiz :

Pazartesi – Pazar: 08:00 – 22:00

Tıkla Ara