Fabrika Temizliği Nedir  Nasıl Yapılır?

Fabrika Temizliği Nedir  Nasıl Yapılır?

Fabrika Temizliği Nedir  Nasıl Yapılır?

Fabrikalar üretim bakımından en kapsamlı, makine ve teçhizat bakımından en donanımlı yerlerdir. Üretim faaliyetlerini yürütmek üzere üretim yapacağı iş alanına ait makine ve teçhizatla donatılan, çok sayıda insanın çalıştığı üretim yoğunluğu nedeniyle de vardiyalı çalışan üretim tesisleri olarak bilinmektedir.

Fabrikaların vardiyalı çalışması nedeniyle çok sayıda makinenin aynı anda çalışması nedeniyle kirlilik yüksek seviyelere ulaşmaktadır. Makine kirliliği yanında çalışanların gün içinde ürettiği çöpler de ortamı çok hızlı kirletmektedir.

Çok hızlı kirlenen fabrikalar üretimin aksamaması ve yüksek verimliliğin devam edebilmesi için sürekli olarak temizlenmesi gerekir. Çalışanların gün içinde ürettiği çöpler de küçümsenemeyecek kadar çoktur bu rakam bazen ton olarak telaffuz edilebilir. Kirlilik durumu kategorisine göre fabrikadan fabrikaya değişir. Her fabrikanın üretimi farklı olmakla birlikte, makine yoğunluğuna bağlı olarak kirlenme durumu da değişmektedir.

Çalışanlar vardiya değişikliği nedeniyle sürekli değişse de ortam ve ortamın kirliliği aynı kalmaktadır.  Fabrikaların artan kirliliğine karşı olaylık sağlayan Esenyurt Temizlik Şirketleri fabrikaları son teknoloji makinalarla  ve inşaat sonrası temizliklere uygun en güzel ve en hızlı şekilde temizleyerek temiz bir ortam sunmaktadır.

Oldukça zor iş olan fabrika temizliği, pratik ve hızlı olması için profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekir. Çünkü bazı fabrikalar iki vardiya bazı fabrikalar üç vardiya çalışır üretim durdurulmaz. Tek vardiya sitemi ile çalışan fabrikalar mesai bitiminde kolay temizlenebilirken, iki vardiya çalışan fabrikalarda ise temizliğin gece yapılması ve sabah mesai başlangıcına hazır edilmesi gerekir. Üç vardiya sistemi ile çalışan fabrikalarda ise durum biraz daha değişiktir. Bu fabrikalarda yapılan temizlikte çalışanların asla rahatsız edilmemesi ve üretime engel olunmaması gerekir. İşini bilen profesyonel ekibiyle hizmet veren Tuşba Temizlik fabrikaların üretim durumuna göre temizlik hizmeti vermektedir.

Fabrika temizliği yapılırken çalışanların sağlığı ön planda tutularak titizlikle yapılır. Burada yapılacak olan temizlikte kullanılacak olan ürünlerin çalışanların sağlığını doğrudan ilgilendirdiği için sağlığa zararsız olmalıdır. TSE standartlarına uygun ürünler kullanılıp zararsız, çevre dostu ürünler tercih edilir.

Esenyurt Temizlik Şirketleri fabrika temizliğinde kullandıkları ürünlere dikkat ederek yer temizliğinde daha önceden test edilmiş ürünleri kullanıp yer yıkama otomatları ile kusursuz temizlik yapar. Makine parkurunda yapılacak olan yer temizliğinde titiz hareket edilerek makinelere zarar verilmeden eksizsiz temizlik yapılarak temiz ve hijyenik bir çalışma ortamı sağlanır.

Fabrika Temizliği Nedir  Nasıl Yapılır?

Fabrika temizliği yapılırken dikkat edilen hususlar ilk olarak çalışanları sağlığı ve üretimin aksamamasıdır. Sektördeki tecrübesi ile fabrika temizliğini çok iyi bilen Tuşba Temizlik fabrika temizliği yaparken zemiz temizliğinde sağlığa zararsız ürünler kullanır ve hijyenik bir ortam oluşturur. Endüstriyel temizlik makineleri kullanılarak kusursuz bir zemin temizliği yapılır.

Fabrika temizliğinde dikkat edilen bir diğer husus ise makine ve kabloların temizliğidir. Makinelerin temizliğine uygun kimyasal ürünler tercih edilirken bu durum aydınlatma lambaları içinde geçerlidir. Personelin kullandığı alanlardan yemekhane, soyunma odaları gibi alanlarda sağlığa zararsız ürünler tercih edilerek hijyenik bir kullanım alanı sunulur.

Esenyurt Dış Cephe Temizliği

Tıkla Ara