Ev Temizliği Nedir Nasıl Yapılır?

Ev Temizliği Nedir Nasıl Yapılır?

Ev Temizliği Nedir Nasıl Yapılır?

Ev temizliği; evin girişinden başlayıp kapılar, zemin, mobilya, mutfak eşyaları ve lavabolar dahil A-Z’ye yapılan komplike bir temizliktir.

Çalışma koşulları ve ailelerin çalışma hayatına birlikte katılması nedeniyle ev temizliğine pek vakit bulanamamaktadır. Eşler çalışma hayatı nedeniyle fazla vakitleri olmadığından tatil günlerini yada sınırlı boş vakitlerini çocuklarıyla birlikte geçirmek isterler. Bu nedenle yaşam alanı olan evin temizliğine yeterli zaman kalmaz.

Evini temizlemek için yeterli zaman bulamayan ailelerin yardımına Esenyurt Temizlik Şirketleri yetişmektedir. Sektördeki tecrübe ve profesyonel ekiple hizmet veren bu firmalar, verdikleri hızlı ve kaliteli hizmet ile ailelere birlikte vakit geçirebilmelerine imkan sağlar.

Ev temizliği yapılırken işin kolay ve pratik olması açısından, belirli bir sıralamaya göre yapılması gerekir. İşe başlarken yapılacak olan sıralama hem hızlı hemde kolay olmasını sağlar. Çünkü burada en önemli husus başka bir alana geçilirken temizlenen alanın kirletilmemesidir.

Evin mimari durumuna göre temizliğe başlanması sıralamanın buna göre yapılması temizlik yapılırken büyük kolaylık sağlar. Temizlik yapılırken ıslak alanlar yani lavabolar, banyo ve tuvaletlerin sona bırakılır. Evin mimari durumu dikkate alınarak temizliğe başlayan Tuşba Temizlik ekipleri, ev temizliğinde ilk odaları temizler. Bir odanın temizliği bitirilip sonra diğer odaya geçilir. Odaların temizliğinin tamamlanmasının ardından temizlik sırası mutfağa gelir. Banyo ve tuvalet ile lavabo son sırada bulunan temizlik alanları olup buraların ardından ise hol temizlenip ev temizliği tamamlanır.

Ev temizliği yapılırken dikkat edilecek olan en önemli nokta ise sağlığa zararsız ürünler kullanmak, eve ve eşyalara zarar vermeden temizlik yapmak. Bir diğer önemli hususu ise temiz su kullanmak yani bir oda temizlendikten sonra diğer odaya geçildiğinde temizlik suyunu değiştirmek.

Ev temizliğinde hizmet veren Esenyurt Temizlik Şirketi ekipleri temizliğe başlamadan önce temizlenecek alanlarda genel  hazırlık yaparlar. İlki iş olarak temizlik maddeleri, temizlik suları ve elektrik süpürgesi hazır edilir. Titiz bir çalışma yürüten ekipler hijyen kurallarına dikkat ederek kirli su kullanımından kaçınırlar.

Ev Temizliği Nedir, Nasıl Yapılır?

Temizlik yapılırken fazla vakit almaması için düzenleme işleri sonraya bırakılır. Eğer temizlik sıralamasında yatak odasından başlanırsa dolapların düzenlemesi sonraya bırakılır. Yatak çarşafı değiştirilir, baza ve dolaplar silinir, zemin temizlenerek dolapların düzenleme işi temizlik komple tamamlandıktan sonra yapılır.

Diğer odalara geçildiğinde de durum aynıdır. Örneğin salona geçildiğinde ise ilk yapılacak işlem öncelikle eşyaların ve zeminin tozunu almaktır. Tozu alınan eşyalar sağlığa zararsız temizlik bezleri ile silinir, zeminde bulunan halı yine aynı şekilde tozu alınmasının ardından elektrikli süpürge yardımı ile halılar temizlenir, zemine çekilen paspas ile oda temizliği tamamlanmış olur.

Tuşba Temizlik ekipleri Sona bırakılan alanlardan mutfak temizliğinde titiz davranarak en ince ayrıntısına kadar temizlik yaparlar.  Islak alanlardan banyo ve tuvalet temizliği ise en son yapılmaktadır. Hol temizliği ile ev temizliği tamamlanarak, ekipler tertemiz ve hijyenik bir ev teslim ederler.

Esenyurt Dış Cephe Cam Temizliği

Tıkla Ara